Kontrolowali rywali. Tęcza pewnie zwycięża

Sześć spotkań i ani jednej porażki. Świetna passa "Kolorowych" trwa. Tęcza Topólka w meczu VII kolejki B klasy pewnie pokonała na własnym terenie Orion Popowo 3:1 (3:0). Gole dla podopiecznych Roberta Siwińskiego strzelali: PiernikKosiński oraz Królikowski.

Jeszcze przed meczem doszło do małego zamieszania. Mecz planowo miał rozpocząć się o godzinie 16.15, ale z powodu spóźnienia sędziów, pierwszy gwizdek zabrzmiał o godzinie 16.30. Od początku inicjatywę przejęli gospodarze, co zaowocowało szybko zdobytym golem. W 16. minucie lewą stroną popędził Piotrek Bartczak, ograł kilku rywali i wyłożył piłkę do wbiegającego w pole karne Tomka Piernika. "Pieras" nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce.Kilka minut potem było już 2:0. Do źle wybitej przez obrońców Oriona piłki dopadł Łukasz Kosiński i ładnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości. W 41. minucie kontuzji nabawił się powracający po kilku meczach przerwy Kuba Mielczarek. Pomocnik Tęczy prawdopodobnie doznał urazu łydki.

Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Marcin Królikowski. W 42. minucie, aktywny dziś "Królik" nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem Oriona.

W drugiej połowie to goście zdobyli jedyną jak się okazało bramkę. Po dzisiejszym meczu Tęcza wyprzedziła w tabeli Orion i wskoczyła na pozycje wicelidera. Z 4 wygranymi i 2 remisami "Kolorowi" pozostają jedynym nie pokonanym zespołem w lidze.