O prymat w powiecie!

W niedzielę mecz inny niż wszystkie. Dębianki staną się miejscem, w którym wyjaśni się, która z drużyn - Tęcza Topólka czy Ziemowit Osięciny będzie numerem jeden powiatu radziejowskiego we włocławskiej A klasie przynajmniej do wiosny.

W Dębiankach zjawi się aktualny lider ligowej tabeli - Ziemowit Osięciny. Goście niedzielnego spotkania mają ostatnio fantastyczną serię. W lidze wygrali ostatnich pięć spotkań, a co więcej nie tracąc przy tym nawet gola. Goście będą zatem zdecydowanym faworytem tej potyczki. Statystyki jednak nie grają na boisku. Topólczanie już raz udowodnili, że niedzielnego rywala można pokonać. W sezonie 2013/14 (włocławska B klasa) "Kolorowi" po zaciętym meczu pokonali w Dębiankach zespół z Osięcin 1:0 po bramce Piotra Pareckiego.

Topólczanie w swoim pierwszym sezonie po awansie do "Serie A" grają w kratkę. Lepsze spotkania przeplatają tymi słabszymi. Pozycja w tabeli jest jednak niezła i w niedzielę będzie ją można zdecydowanie poprawić.

W ubiegłym tygodniu "Kolorowi" dostali porządne lanie od Orła Służewo i teraz z pewnością będą chcieli się zrehabilitować. W ekipie z Topólki zagrają już wszyscy, powracający po kontuzjach czy obowiązkach służbowych zawodnicy. Czas zatem wygrać derby!

Spotkanie cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony kibiców jednej i drugiej drużyny. Szykuje się bardzo ciekawe spotkanie na murawie i głośne na trybunach. Zapraszamy wszystkich kibiców!

Spotkanie Tęcza Topólka - Ziemowit Osięciny w niedzielę, 16 października o godzinie 13.00 na stadionie w Dębiankach. Mecz sędziują: Sebastian Szubski (Kowal), Piotr Ciesielski (Włocławek) oraz Krzysztof Zalesiak (Radziejów).