Ostatni mecz sezonu i mistrzowska feta już w sobotę!

W sobotę wielkie święto w Dębiankach. Piłkarze, działacze, kibice i zaproszeni goście pożegnają włocławską B klasę i rozpoczną pisanie nowych kart w historii Tęczy Topólka!

To był ciężki sezon. Po nieudanych poprzednich rozgrywkach, działacze Tęczy Topólka stanęli przed dużym wyzwaniem - kolejnej próby awansu do włocławskiej A klasy. Udało się! Po ciężkim sezonie, wielu wzlotach i upadkach, ostatecznie mamy upragniony awans. Mimo, iż po rundzie jesiennej zespół z Topólki nie był faworytem do awansu i tracił kilka punktów do lidera, na wiosnę "Kolorowi" nie mięli sobie równych. Imponująca seria 8 wygranych z rzędu i klika wpadek rywali dało upragnioną pozycję lidera, której już nic nie odbierze zespołowi z Topólki.

Trzeba rozegrać jeszcze jedno spotkanie, a przeciwnikiem będzie w sobotnie popołudnie (godzina 16.00) Cukrownik Fabianki, wicelider rozgrywek, który dzielnie walczył z zespołem z Topólki o powrót w szeregi A klasy. W Dębiankach mecz nie będzie już o stawkę, ale z pewnością zespoły stworzą dobre widowisko, na które będzie warto się wybrać. Oprawę z okazji awansu, jakiej jeszcze w Dębiankach nie było szykują też kibice z Topólki. Nie zabraknie śpiewów i niespodzianek - warto zabrać aparaty i wybrać się wraz ze znajomymi, rodzinami na to spotkanie.

W sobotę do rozstrzygnięcia będzie jeszcze jedna kwestia. O koronę króla strzelców walczy cały czas Arkadiusz Safandowski. "Safan" ma na koncie 23 gole, a przed ostatnią kolejką prowadzi Emil Korpalski z Cukrownika Fabianki (25 goli). W ostatnim meczu to właśnie ci dwaj snajperzy powalczą o koronę króla strzelców.

Przypomnijmy, że mecz już w najbliższa sobotę, 11 czerwca o godzinie 16.00 na stadionie w Dębiankach. Po meczu mistrzowska feta, nie zabraknie muzyki, smacznego jedzenia i strzelających szampanów! W końcu wszystkim się to zdecydowanie należy. Ciężki sezon trzeba zakończyć z pompą!

Przed lub po meczu - tego jeszcze nie wiemy, przedstawiciele KPZPN pogratulują i wręcza również puchar za mistrzostwo B klasy w sezonie 2015/15

Ostatni, historyczny mecz we włocławskiej B klasie zespołu z Topólki sędziować będą: Radosław Kaczorowski (Izbica Kujawska), Ryszard Przybysz (Lubraniec) oraz Mateusz Rybicki (Izbica Kujawska).

Na spotkanie zapraszamy wszystkich kibiców z gminy, regionu oraz przyjezdnych, przebywających obecnie na wakacjach nad jeziorem Głuszyński. Zapraszamy również władze gminy Topólka, przedstawicieli innych zespołów z okolic, kibiców z sąsiadujących gmin. Wspólnie świętujmy sukces, jakim bez wątpienia jest powrót Tęczy Topólka do włocławskiej A klasy.