Tęcza pewnie ograła Unię

Są pierwsze punkty w lidze! Tęcza Topólka, mimo kłopotów kadrowych zdobyła Choceń. W meczu 2. kolejki włocławskiej A klasy "Kolorowi" dość pewnie ograli faworyzowany, miejscowy zespół Unii 3:1 (2:0). Pierwsze dwa trafienia w barwach zespołu z Topólki zaliczył Mariusz Gawroński, do siatki trafił również Piotr Bartczak. Brawo!

Przed wyjazdem do Chocenia na mecz z miejscową Unią wiadomo było, że o punkty na boisku rywala nie będzie łatwo. Dodatkowo, z różnych powodów w meczu nie mogło zagrać kilku podstawowych zawodników, w tym Roman Rybiński, Sebastian Pietrzak czy Bartosz Drzewucki. W Choceniu ostatecznie stawiło się 11 "Kolorowych".

To nie przeszkodziło w upalne popołudnie zagrać solidnej piłki już od pierwszego gwizdka. W pierwszych minutach oba zespoły nie stwarzały zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Kluczowa okazała się jednak końcówka pierwszej części. Dwie bramki zdobyte w trzy minuty za sprawą Mariusza Gawrońskiego i Piotra Bartczaka dały dwubramkowe prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie kolejne trafienie dorzucił "Gawron" i Tęcza już pewnie prowadziła 3:0. W 60. minucie gospodarzy bezmyślnym zachowaniem osłabił jeden z zawodników. Sfaulowany przez Arkadiusza Safandowskiego odgrażał się tym samym za co sędzia słusznie usunął go z boiska. Bez zmian, w ogromnym upale "Kolorowi" zaczęli jednak słabnąć, co wykorzystali goście i zdobyli gola. Jak się potem okazało, ostatniego w meczu i z pierwszego w sezonie zwycięstwa cieszyli się zawodnicy z Topólki.

WIĘCEJ O MECZU, SKŁADY, INFORMACJE - KLIKNIJ

Same plusy

- Świetne zawody w zespole Tęczy rozegrał Ireneusz Faryński. Doświadczony obrońca "Kolorowych" perfekcyjnie kierował blokiem obronnym, który przecież w takiej konfiguracji grał po raz pierwszy.

- Snajperski licznik z bramkami uruchomił też Mariusz Gawroński.

- Cały zespół poradził sobie na trudnym terenie, a rezerwowi pokazali, że są ważnym ogniwem w drużynie - za co należą się im duże i szczere brawa.

Za tydzień kolejne ligowe emocje, tym razem w Dębiankach "Kolorowi" podejmą Victorię Smólnik. Wkrótce więcej informacji o spotkaniu.