Tęcza wznowiła przygotowania

W styczniu do treningów powrócili piłkarzeTęczy Topólka. Pierwsze zajęcia odbyły się w hali sportowej przy Gimnazjum w Topólce.

Na pierwszych zajęciach frekwencja nie była zbyt wysoka - mówi trener Robert Siwiński. - Z różnych powodów zabrakło kilku zawodników. Za parę dni pierwszy sparing i frekwencja powinna być już większa. Nie zmienia to jednak faktu, że na wiosnę powalczymy o awans!

Pierwszym rywalem zespołu z Topólki będzie A klasowy MGKS Lubraniec. W meczu zabraknie pewnie Łukasza Kosińskiego, który wstępnie podjął decyzję o rezygnacji z gry w zespole "Kolorowych". Spotkanie zaplanowano na 7 stycznia, na godzinę 15. Mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią we Włocławku.

Kosa za Kosę?

Niewykluczone, że ponownie w barwach Tęczy pojawi się Krzysztof Kosiński, w rundzie jesiennej występujący w IV ligowej Włocłavii Włocławek. Doświadczony i skuteczny pomocnik byłby ogromnym wzmocnieniem w walce o awans do A klasy.

Cały czas trwają poszukiwania bramkarza. - Szukamy solidnego gracza na tą pozycję, ale o takiego trudno w regionie - tłumaczy trener Tęczy. - Do rozpoczęcia rundy jeszcze kilka tygodni i do tego czasu będziemy musieli kogoś znaleźć.

Być może do drużyny dołączy jeszcze jeden nowy gracz.

Skorygowane i zaplanowane są już wszystkie sparingi w okresie przygotowawczym. O tym jednak za kilka dni.