Z kart historii: Ewolucja strony "Kolorowych"

To co działo się w piłce nożnej przez kilkanaście lat jest niemal nie do opisania. Zmieniło się wiele rzeczy, przepisów. Futbol stał się stylem życia, modą i zyskał znacznie na popularności. Razem ze zmianami w futbolu, przemianie ulegała tez strona klubowa. Dotarliśmy przypadkowo do kilku ciekawych, historycznych wręcz źródeł. Nie mogliśmy wyjść z podziwu, jak zmieniała się strona "Kolorowych" przez 13 lat.

Początki miały właśnie miejsce w 2003 roku. Wówczas w klubie stawiano pierwsze kroki, powstały zespoły juniorskie i właśnie z ta myślą powstała pierwsza strona klubowa. Witrynę można było oglądać w internecie pod adresem www.t-junior.prv.pl. Można było z niej uzyskać informacje na temat składów, meczów, strzelców czy wpisać się do księgi gości. Strona nie była oparta na żadnym systemie, wszystkie dane były uzupełniane ręcznie. Warto też dodać, że było to jedna z niewielu, jak nie pierwsza strona piłkarska klubu z regionu włocławskiego!

Tak prezentowała się strona w 2003 i 2005 roku.

Nie co zmieniona wersja witryny "ruszyła" w 2005 roku. Zmienił się tez adres, www.gkstecza.prv.pl. Informacje zamieszczane było tylko o zespole seniorów. Strona również nie posiadała żadnego systemu. Tabele, strzelców i inne informacje trzeba było uzupełniać ręcznie.

Wygląd było już nie co bardziej przejrzysty, choć ciągle nie można było komentować informacji z zewnątrz.

Zobacz!

W 2006 roku strona Tęczy Topólka przeszła znaczną metamorfozę! Pod adresem www.gkstecza.prv.pl zmieniło się niemal wszystko. W końcu powstał system newsów, a goście zaglądający na stronę mogli podzielić się swoimi wrażeniami, komentując informacje w specjalnym systemie komentarzy! To było coś!

Zobacz pierwsza wersję strony Tęczy z komentarzami.

W 2008 roku na polskim rynku pojawił się rewelacyjny system Futbolowo. Nie zastanawiając się, zrezygnowaliśmy z poprzedniej wersji i zaczęliśmy tworzyć nowy serwis - kompletna stronę z informacjami o zespole z Topólki. Dzięki rozbudowanemu systemowi, z łatwością można było dodawać kadrę zespołu, prowadzić statystyki. Łatwo i przyjemnie pisało się newsy, dodawało galerię i inne ciekawostki. Jako jedni z pierwszych w okręgu włocławskim stworzyliśmy kompletny serwis www.gkstecza.futbolowo.pl . Oprócz modułów dostępnych na stronie, wprowadziliśmy bazę stron ligowych, która potem na stałe została "przechwycona" przez innych użytkowników Futbolowo w regionie.

Napisaliśmy na stronie kilkaset newsów, dodaliśmy kilkaset zdjęć. Spędziliśmy przed komputerem pisząc dla Was informacje kilkaset godzin, w wolnych chwilach wymyślając ciekawe teksty. Ta ciekawa przygoda trwała do 2014 roku.

Zobacz "stara" stronę Tęczy na Futbolowo.

Nowe Futbolowo - czas przyzwyczaić internautów.

Z końcem ubiegłego roku postanowiliśmy iść razem z biegiem techniki i skorzystać z możliwości jakie daje nowy system Futbolowo 2.0. Przenieśliśmy stronę na nowy system, adres pozostał na szczęście ten sam, bo popularność jaką zyskaliśmy przez poprzednie lata ciężko byłoby budować na nowym adresie. Aż trudno pomyśleć, że z małą pomocą, kilkanaście lat o Tęczy pisze jedna i ta sama osoba ;)

Nie pozostaje nic, jak zaprosić do częstego odwiedzania www.gkstecza.futbolowo.pl .

Adam.

Powiązana galeria: